Передмова Представництва ЄС в Україні

Це дослідження ринку електроенергетики в Україні, проведене ОЕСР за фінансової підтримки Представництва ЄС в Україні та є результатом плідної співпраці між ОЕСР та українськими органами влади.

Проєкт спрямований на сприяння розвитку конкуренції в електроенергетичному секторі, який є життєво важливою частиною сучасної добре функціонуючої економіки. Дослідження сприяє кращому розумінню конкурентного середовища та нормативно-правової бази, в рамках якої функціонують учасники ринку.

Враховуючи важливість енергетичного сектору, ЄС продовжує надавати як надзвичайну, так і довгострокову підтримку сектору, щоб зробити його більш ефективним та стійким. Успішна синхронізація української електроенергетичної системи з континентальною європейською системою електромереж стала важливим кроком на шляху до інтеграції України з ринком електроенергії ЄС. Дослідження показує шляхи продовження інтеграційного процесу для взаємної вигоди обох сторін. Це особливо актуально у світлі статусу України як країни-кандидата на вступ до ЄС.

Повномасштабне вторгнення Росії порушило життя мільйонів українських громадян і завдало серйозної шкоди енергетичній інфраструктурі України внаслідок атак, які прирівнюються до воєнних злочинів. Незважаючи на війну, що триває, численні українські зацікавлені сторони зробили свій внесок у це дослідження, враховуючи його важливість для довгострокового функціонування електроенергетичного сектору та української економіки в цілому. Звіт справді є надзвичайно важливим для визначення шляху до конкурентного ринку електроенергії, який матиме вирішальне значення для відновлення України після війни.

Рекомендації містять чіткі вказівки щодо того, як завершити процес відкриття електроенергетичного сектору України за сприятливих умов, одночасно підтримуючи відновлення та відбудову країни.

Я хотів би висловити щиру подяку ОЕСР та усім експертам, які долучилися до цього проєкту. Представництво ЄС в Україні підтримувало цей проєкт від самого початку і готове допомагати Україні у впровадженні його рекомендацій.

picture

Матті Маасікас

Посол Європейського Союзу в Україні

Юридичні та правові питання

Цей документ, як і будь-які дані та будь-яка карта, що включені до неї, не торкаються статусу або суверенітету над територією, делімітації міжнародних кордонів і ліній розмежування, а також назви будь-якої території, міста або регіону. [missing text]

© OECD 2023

Використання цієї роботи в цифровому або друкованому вигляді регулюється Умовами та положеннями, які можна знайти на сайті https://www.oecd.org/termsandconditions.