Передмова

Цей звіт має на меті допомогти українським політикам та органам влади, відповідальним за електроенергетичний сектор, покращити функціонування ринку електроенергії в Україні, визначивши та пропонуючи шляхи подолання бар'єрів на шляху до ефективної конкуренції. У дослідженні розглядається структура, нормативно-правова база та функціонування оптового й роздрібного ринків з точки зору конкуренції, а також питання використання відновлюваних джерел енергії та синхронізації з європейською енергосистемою.

Дослідження ринку було проведено Відділом з питань конкуренції ОЕСР за фінансової підтримки Європейського Союзу, в рамках Меморандуму про взаєморозуміння щодо поглиблення співробітництва з урядом України, а також за підтримки українських зацікавлених сторін. Рекомендації цього проєкту є своєрідною дорожньою картою для Уряду України щодо розширення та поглиблення проконкурентних реформ у секторі. Впровадження цих рекомендацій призведе до покращення конкуренції на оптовому й роздрібному рівнях, подальшої інтеграції відновлюваних джерел енергії в структуру виробництва електроенергії в Україні, підвищення ліквідності та залучення інвестицій в енергетичний сектор в цілому. Вони також сприятимуть кращій інтеграції з енергетичними ринками ЄС.

Цей звіт ґрунтується на попередніх дослідженнях ринку, проведених Відділом з питань конкуренції ОЕСР. У 2016 році дослідження ринків були обрані Комітетом з питань конкуренції ОЕСР як довгострокова тема для обговорення, а в період з 2016 до 2018 року ОЕСР провела круглі столи, засідання та семінари на різні теми, включаючи характеристики досліджень ринків, повноваження антимонопольних органів щодо збору інформації, процедурні гарантії для зацікавлених сторін, взаємодію щодо досліджень ринків між антимонопольними органами та іншими державними органами, а також оцінку досліджень ринків ex-post.

Юридичні та правові питання

Цей документ, як і будь-які дані та будь-яка карта, що включені до неї, не торкаються статусу або суверенітету над територією, делімітації міжнародних кордонів і ліній розмежування, а також назви будь-якої території, міста або регіону. [missing text]

© OECD 2023

Використання цієї роботи в цифровому або друкованому вигляді регулюється Умовами та положеннями, які можна знайти на сайті https://www.oecd.org/termsandconditions.