Вступне слово

Корупція - одна з найшкідливіших проблем сучасності. Вона марнує державні ресурси, поглиблює економічну та соціальну нерівність, породжує невдоволення та політичну поляризацію, а також знижує довіру до інституцій. Традиційні підходи, засновані на створенні більшої кількості правил, більш суворому дотриманні та жорсткішому примусі до їх виконання, мають обмежену ефективність. Стратегічною та сталою відповіддю на корупцію має стати доброчесність публічної влади.

Публічна доброчесність - це, в першу чергу, відповідальність урядів. Але дії повинні перетинати всі юрисдикційні кордони - доброчесність не лише турбує національний уряд, вона також повинна проникати аж до муніципалітетів, де громадяни відчувають доброчесність на власному досвіді. Дії повинні також виходити за межі уряду і залучати компанії, організації громадянського суспільства та приватних осіб.

Визнаючи необхідність загальнодержавного та загальносуспільного підходу до публічної доброчесності, ОЕСР у 2017 році ухвалила Рекомендацію з публічної доброчесності. Рекомендація надає урядам бачення стратегії забезпечення публічної доброчесності, зміщуючи акцент від спеціальної політики доброчесності до контекстно-залежного, заснованого на оцінці ризиків підходу, який наголошує на культурі доброчесності. Посібник ОЕСР з публічної доброчесності містить конкретні рекомендації щодо впровадження цієї стратегії на практиці.

Посібник, що містить рекомендації для урядів, компаній, організацій громадянського суспільства та окремих осіб, є частиною постійних зусиль ОЕСР з підтримки країн у впровадженні сталих реформ у сфері публічної доброчесності. Він доповнюється моделями зрілості публічної доброчесності ОЕСР, які дозволяють користувачам виміряти зрілість систем публічної доброчесності та визначити, на якому етапі перебувають ці системи по відношенню до передових практик. Моделі зрілості також показують шлях до прогресу, окреслюючи, які заходи необхідні для досягнення провідної моделі. Посібник також супроводжується Індикаторами публічної доброчесності ОЕСР, які дозволять урядам створити доказову базу та підтримати внутрішній діалог щодо реформ. ОЕСР також підготує Інструментарій публічної доброчесності, який міститиме реальні приклади належної практики та конкретні інструменти для підтримки реформ.

Посібник був підготовлений у тісній співпраці з Робочою групою високопосадовців з питань доброчесності, які поділилися своїм передовим досвідом та інструментами, що сприятимуть впровадженню у їхніх країнах. Делегати Робочої групи з питань хабарництва, Робочої групи з питань відповідального ведення бізнесу та Робочої групи з питань державної власності та приватизації також поділилися своїми думками та прикладами щодо просування доброчесності в приватному секторі.

Посібник був затверджений і наданий для публікації Комітетом з державного управління ОЕСР за письмовою процедурою 12 березня 2020 року.

Legal and rights

Цей документ, як і будь-які дані та будь-яка карта, що включені до неї, не торкаються статусу або суверенітету над територією, делімітації міжнародних кордонів і ліній розмежування, а також назви будь-якої території, міста або регіону. [missing text]

© OECD 2024

Використання цієї роботи в цифровому або друкованому вигляді регулюється Умовами та положеннями, які можна знайти на сайті https://www.oecd.org/termsandconditions.